Безпека на природі

Під час відпочинку на природі можна стикнутись з такими ризиками:

● Механічні травми від гілок, хмизу та колючих рослин.● Механічні травми від гострого каміння, скла та інших об'єктів.● Укуси отруйних комах і тварин, таких як змії, павуки, скорпіони, комарі, оси та інші.● Падіння з висоти.● Отруєння отруйними рослинами, ягодами та грибами.● Травми під час перебування на воді, річках та інших водоймах.● Травми під час грози та блискавки.

Як уникнути небезпек на природі для дітей:

● Бути обережним і берегти природу, дотримуватися законів спілкування з навколишньою природою.● Обирати зручне взуття для прогулянок і походів на природу.● Надягати закритий одяг і головний убір, щоб уберегтися від укусів комах, зокрема кліщів.● Уникати високої температури, задимленості, падіння підгорілих дерев і провалів в прогорілий ґрунті під час лісової пожежі.● Навчитися надавати першу невідкладну долікарську допомогу потерпілим при механічних пошкодженняхсучками, хмизом, колючими рослинами, гострим камінням, осколками скла і т.д., а також при укусах отруйними тваринами і комахами (змії, тарантули, скорпіони і т.д.), при падінні з висоти і при опіках.

Діти повинні дотримуватись наступних правил на природі:

● Не відстати від групи або особи, з якою вони прийшли на природу.● Не ходити в ліс без компаса.● Не залишати сміття та інші відходи після відпочинку на природі, а завжди забирати їх з собою.● Не ламати гілки дерев та не забруднювати річки та джерела.● Не ходити босоніж по лісу або парку.

Дітям на природі не дозволяється:

● Збирати незнайомі рослини та гриби.● Брати в руки незнайомі предмети, оскільки вони можуть бути вибухонебезпечними. Якщо виявлено такі предмети, слід негайно повідомити про це дорослих.● Розпалювати вогонь без присутності дорослих і не на спеціально відведених для цього місцях. Після використання вогню слід ретельно його загасити водою.